Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile alkolden nasıl kurtulabilinir?

Mora cihazlarıyla yapılan terapi ile alkolden nasıl kurtulabilinir?

Alkol bağımlılığı, kişinin alkollü içkilere tutkunluk derecesinde bağlı olması ve düzenli olarak alkol tüketme ihtiyacı içerisinde olması olarak tanımlanır.

Mora cihazlarıyla yapılan terapi yaklaşımına göre, aynı sigara bağımlılığında olduğu gibi alkol bağımlılığında da, vücutta, fazla alkol tüketmek kaynaklı negatif, sağlıksız frekans bilgisi mevcuttur. Alkol bağımlısı olan kişide alkol üzerinde yapılan frekans silmesi kişinin isteğini azaltmakta, dolayısıyla otomatik olarak aldığı alkol miktarı azalmakta ve kişinin alkolü tamamen bırakması böylelikle kolaylaşmaktadır. Kişinin bağımlılığının düzeyine göre Mora cihazlarıyla yapılan terapi alkol bırakma konusunda yeterli olabilir ya da bilinen klasik yöntemlere entegre edilen bir destek terapisi olarak da sağlık profesyonellerince kullanılabilir.

Terapiler 4 gün ara ile yapılır ve ardı ardına yapılan 3 seans ilk planda yeterlidir. Daha sonra destek olarak bir veya birden fazla seansın gerekip gerekmeyeceğine kişinin ilk 3 seans sonrası durumuna ve kişisel özelliklerine bakılarak karar verilir.

Mora cihazlarıyla yapılan alkol bırakma terapilerinde kişinin klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı şekillerde desteklenmesi ve Mora cihazlarıyla yapılan terapinin de bu desteklerle birlikte verilmesi önemlidir. Alkol bağımlılığı kişinin ruhsal yapısı ile bire bir bağlıdır ve kişinin psikolojik yapılanması, uzun süreli izlem gerekliliğini göz ardı edilmemelidir. Dolayısıyla Mora cihazlarıyla yapılan alkol bırakma terapileriyle birlikte hastanın psikolojik durumunun da desteklenmesi için Mora Bach Çiçekleri, Mora Renk  ve S. Tuning terapileriyle seanslar desteklenir.

HABERİ PAYLAŞ:

DENEYİMİNİZİ PAYLAŞIN

Siz de deneyiminizi bizimle paylaşmak ister misiniz?

Mora Terapi ile ilgili kendi deneyiminizi anlatan videonuzu bizimle paylaşmak için lütfen YouTube bağlantısını yazınız.

SİZDEN GELENLER